ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Z udziałem reprezentacji Naszej Szkoły w składzie Klaudiusz Gacek, Rafał Szepieniec, Tymoteusz Szot, Michał Florek w dniach 16-18 maja 2024 roku w Ostrowi Mazowieckiej odbył się finałowy Turniej Szkół imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. W turniej organizowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich wzięły udział cztery najlepsze szkoły im. Rotmistrza Witolda Pileckiego wyłonione z dwóch wcześniejszych etapów eliminacji.

 Zespoły rywalizowały w trzech etapach: sportowo-ratowniczym, terenowym oraz wiedzowym. W pierwszym dniu, w etapie sportowym uczestnicy rywalizowali w biegu na 100 metrów, w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz w sztafecie 4x100 metrów. Nasi reprezentanci byli tutaj bezkonkurencyjni zdobywając maksymalną liczbę punktów. Natomiast w przerwach między startami zespoły wykonywały zadania z pierwszej pomocy. Zadania były wymagające i żaden zespół nie zdobył maksymalnej liczby punktów. Nasi uczniowie uplasowali się tutaj na trzecim miejscu. Po pierwszym dniu głównie dzięki wynikom sportowym Nasz Zespół prowadził z przewagą kilkunastu punktów. Drugi dzień to etap terenowy, który odbywał się na terenie jednostki w Komorowie. Zadaniem uczniów przy pomocy mapy było dotarcie do wyznaczonych w terenie miejsc i wykonanie tam określonych zadań wojskowo użytecznych(strzelanie do celu, odnajdywanie zakopanych przedmiotów, rozpoznawanie elementów wyposażenia harcerza itp.). Wyniki były bardzo zbliżone ale to ponownie nasza drużyna okazał się najlepsza zwyciężając różnicą kilku punktów i powiększając przewagę po drugim dniu rywalizacji.

 Ostatni dzień to etap wiedzowy najlepiej punktowany i decydujący. Zadania były bardzo trudne, wymagające bardzo dużej wiedzy o Rotmistrzu i jego życiu. Nasi uczniowie bardzo się starali , ale niestety nie udało im się wykonać wszystkich zadań i utrzymać wcześnie wypracowanej przewagi. Wracają ze srebrną odznaką Rotmistrza Witolda Pileckiego i ze świadomością że są w czwórce najlepszych szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Polsce. Dziękujemy im za zaangażowanie oraz nienaganną postawę podczas całego turnieju.

 Szczególne podziękowania należą się Pani Kseni Buczek, która przeprowadziła pierwszy i drugi etapu turnieju oraz koordynowała wszelkie działania związane z przygotowaniem do turnieju finałowego. Dziękujemy uczniom, którzy pracowali w pierwszych dwóch etapach i sprawili, że Nasz Zespół ponownie zameldował się wśród najlepszych.

Byli to: Jakub Leśniak, Adrian Rzepski, Arkadiusz Kubal, Sara Markuszka, Julia Kwas.

Uczniów na turniej finałowy przygotowywali także Pan Marek Rygiel i Tomasz Staroń.

Opiekunem finalistów był Pan Tomasz Staroń, a o bezpieczny przejazd zadbał Pan Mariusz Guzik.