ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Na okoliczność zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniu 18 marca br. zorganizowano spotkanie dla mieszkańców internatu szkolnego.
 Wychowankowie i wychowawcy przyjęli świąteczne życzenia wypowiedziane przez dyrektor szkoły, Panią Iwonę Pytel oraz kierownika internatu, Pana Marka Rygla. Modlitwę poprowadził ks. katecheta Piotr Gosztyła, który skierował także słowo do zebranych, wprowadził w klimat świąt, omówił specyfikę i bogatą symbolikę Wielkanocy, podkreślił także znaczenie wspólnotowego świętowania.
 Na wielkanocnym stole znalazły się tradycyjne potrawy – jajka symbolizujące nowego życie, babki, mazurki, wielkanocny żurek. Dekoracje stołu stanowiły wiosenne kwiaty, które przypominały o sile budzącej się do życia przyrody.
 Spotkanie uświetnił występ Alicji Mercik z kl. III LO, która wyśpiewała religijną piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź”.