ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 W dniach 20 - 27.01.2024 r. nauczyciel naszej szkoły Pan Marek Haręzga uczestniczył w tygodniowym szkoleniu realizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie a zorganizowanym w ośrodku szkolenia zawodowego DEULA w Nienburgu.
 W trakcie szkolenia nauczyciele przedmiotów zawodowych szkół rolniczych z Polski realizowali program szkolenia nt. "Precyzyjna eksploatacja agregatów i zastosowanie robotów w produkcji rolniczej". Podczas tygodniowego pobytu nauczyciele uczestniczyli w zajęciach praktycznych i teoretycznych oraz warsztatach organizowanych w ośrodku DEULA Nienburg oraz w gospodarstwach rolnych. W ramach tych spotkań nauczyciele zapoznali się z systemem kształcenia rolników w Niemczech oraz problemami rolnictwa niemieckiego i komponentami kompleksowego systemu zarządzania gospodarstwem rolnym.

 Podczas zajęć poszerzyli swoją wiedzę na temat zastosowania najnowocześniejszej technologii systemów agrotroniki w maszynach rolniczych, z wykorzystaniem sygnałów GPS do sterowania robotami uprawowymi oraz uprawy roślin energetycznych w celu produkcji energii odnawialnej.
  Niezwykle interesującym punktem programu szkolenia, było zwiedzanie wystaw Międzynarodowych Targów Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa w Berlinie. Internationale Grüne Woche to międzynarodowa wystawa gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa, której tradycje sięgają 1926 r. Producenci z całego świata prezentują tu żywność (zwłaszcza produkty organiczne i regionalne), zaopatrzenie dla rolnictwa, leśnictwa i ogrodnictwa, zwierzęta, sprzęt kuchenny, wyposażenie ogrodów. Istotną rolę na wystawie gra też oferta związana z rozwojem obszarów wiejskich.
  Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia branżowego potwierdzające zdobyte umiejętności i kwalifikacje. Marek Haręzga