ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
  W dniu 11 listopada uczniowie klas mundurowych Naszej Szkoły wzięli udział w obchodach 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Zarszynie. Jako Szkoła odpowiedzieliśmy na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Szkoły Podstawowej w Zarszynie na uroczystość odsłonięcia muralu żołnierza ZWZ-AK Kuriera Jana Łożańskiego patrona Szkoły Podstawowej w Zarszynie.
 Uroczystości rozpoczęły się tuż przed godziną 11:00 defiladą służb mundurowych spod budynku Szkoły do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Marcina, gdzie odbyła się uroczysta msza święta z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości.
 W defiladzie wzięła udział miejscowa orkiestra dęta ,,Lutnia”, żołnierze jednostki wojskowej z Sanoka, reprezentacja klas mundurowych z Naszej Szkoły oraz członkowie OSP w Zarszynie.

 Po mszy świętej wszyscy udali się pod budynek Szkoły Podstawowej, gdzie odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz uroczyste odśpiewanie hymnu odegranego przez orkiestrę dętą.
 Następnie odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu Patrona SP w Zarszynie, żołnierza ZWZ-AK Kuriera Jana Łożańskiego, bohatera pochodzącego z Zarszyna. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały miejscowe władze na czele z Panią Wójt, dyrektor Szkoły Podstawowej oraz inicjator projektu Prezes OSP w Zarszynie.
W dalszej części wydarzenia wszyscy uczestnicy udali się do Sali Domu Ludowego, gdzie odbyło się przywitanie gości oraz część artystyczna w wykonaniu: uczniów Szkoły Podstawowej, Koła Gospodyń Wiejskich i strażaków z OSP Zarszyn.
Przedstawiono postać Kuriera Jana Łożańskiego, recytowano wiersze, śpiewano pieśni patriotyczne. Wszystko to w obecności córki miejscowego bohatera Beaty Łożańskiej-Romanowskiej. Uroczystości odbywały się w doniosłej, miłej atmosferze.
 Otrzymaliśmy podziękowania i zapewnienia o współpracy szkół. Dziękujemy uczniom klas mundurowych za poświęcony czas, patriotyczną postawę i godne reprezentowanie Naszej Szkoły. Uczniowie: Grzegorz Hedesz (III LO), Szymon Steliga (II LO), Oliwia Duda (I LO), Klaudia Barć (I LO), Justyna Szałankiewicz(I LO), Adrian Wojtoń (I LO), Szymon Drąg (I LO), byli profesjonalni pod każdym względem. Spisali się znakomicie.
Opiekunem Naszej reprezentacji był Tomasz Staroń.