ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W dniu 10 października 2023 roku na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Były to pierwsze zawody powiatowe w roku szkolnym 2022/2023. Na starcie stanęło 8 drużyn reprezentujących szkoły powiatu krośnieńskiego. Zawody były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, do którego awans mógł uzyskać tylko zwycięzca rywalizacji.
 W kategorii chłopców świetnie spisała się sztafeta Naszej Szkoły, która o pierwsze miejsce rywalizowała ze sztafetą MZSP Miejsce Piastowe. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej szóstej zmianie. na której nasz zespół miał dużą stratę. Na wysokości zadania staną jednak uczeń klasy IV LO Jakub Leśniak, który stopniowo zmniejszał stratę do prowadzącego zawodnika. Ostatecznie równocześnie minęli linię mety i sędziowie przyznali dwa pierwsze miejsca.

 Oznaczało to że obydwa zespoły uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego. W zwycięskiej drużynie biegali: Jakub Magusiak (IV LO), Kamil Zubik (III MS), Karol Filipowicz (IV LO), Kacper Szafran (IV LO), Kamil Węgrzyn (III BS), Jakub Leśniak (IV LO).
 Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Kurcab (II LO), Zuzanna Chomiak (III LO), Sylwia Sadkowska (III LO), Klaudia Barć (I LO), Yuliia Voloshyn (I LO), Wiktoria Oleniacz (IV LO) pobiegła na miarę swoich możliwości zajmując trzecie miejsce.
 Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy oraz puchary wręczyła Dyrektor ZS w Iwoniczu Pani Iwona Pytel.

Opiekun drużyny dziewcząt: Tomasz Staroń
Opiekun drużyny chłopców: Paweł Kowalski

Kolejność końcowa chłopców:
I miejsce - MZSP Miejsce Piastowe (awans), ZS Iwonicz (awans)
III miejsce - LO Rymanów
IV miejsce - ZSGH Iwonicz Zdrój

Kolejność końcowa dziewcząt:
I miejsce - MZSP Miejsce Piastowe (awans)
II miejsce – LO Jedlicze
III miejsce - ZS Iwonicz
IV miejsce - ZSGH Iwonicz Zdrój

 Wcześniej bo 28 września w Krośnie odbyła się Szkolna Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców.
 Bardzo dobrze spisali się chłopcy, którym zabrakło 3 punktów do osiągnięcia 15 miejsca gwarantującego udział w Finale Wojewódzkim. Ostatecznie zajęli 17 miejsce na 52 sklasyfikowane szkoły.

Uczniowie osiągnęli kilka wartościowych wyników:

 • Bartłomiej Korzec (V MS) – I miejsce w skoku w dal,
 • Kacper Władyka (IV MS) – II miejsce w pchnięciu kulą
 • Kamil Zubik (III MS) - III miejsce w biegu na 400m
 • Jakub Magusiak (IV LO) - IV miejsce w biegu na 800m
 • Filip Płodzień (IV LO) - VI miejsce w biegu 100m
 • Sztafeta 4x100m. – III miejsce (Filip Płodzień (IV LO), Jakub Leśniak (IV LO), Bartłomiej Korzec (V MS), Szymon Drąg (I LOb)

Pozostali uczniowie reprezentujący ZS Iwonicz : Dominik Rajchel (II MS), Wiktor Kurpiel (I MS), Kamil Węgrzyn (III BS), Paweł Lis (IV MS), Piotr Inglot (IV MS), Jakub Leśniak (IV LO). Opiekun drużyny chłopców : Paweł Kowalski

 Startowały także dziewczęta z Naszej Szkoły, które również uzyskały kilka wartościowych rezultatów. Nie pozwoliło to jednak na awans do finału wojewódzkiego gdyż pozostałe wyniki były nieco słabsze. Ostatecznie dziewczęta zajęły 28 miejsce na 44 sklasyfikowane szkoły.

 • Oliwia Dorożańska (IV LO) – III miejsce w biegu na 100m
 • Lena Witlińska (II LO) - III miejsce w pchnięciu kulą
 • Wiktoria Klimkiewicz (II LO) – III miejsce w skoku w dal
 • Diana Kolanko ( III LO) - V miejsce w skoku w dal
 • Julia Kurcab (II LO) - VI miejsce w biegu na 200 m

 Pozostałe dziewczęta reprezentujące ZS Iwonicz : Zuzanna Chomiak (III LO), Eleni Skopińska (I LOa), Wiktoria Oleniacz (IV LO), Sylwia Sadkowska (III LO), Anna Sobolak (II LO), Oliwia Krzanowska (I LOb). Opiekun drużyny dziewcząt: Tomasz Staroń

Wszystkim startującym dziękujemy za reprezentowanie Naszej Szkoły, zaangażowanie w przygotowanie do zawodów, a sztafetowej drużynie chłopców życzymy sukcesu w Finale Wojewódzkim.