ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Nasza pracownia przyrodnicza w szkole prowadzonej przez Powiat Krośnieński służyć będzie nie tylko uczniom naszej szkoły, ale również okolicznym placówkom. W ramach projektu zakupiono pomoce dydaktyczne m.in.: mikroskopy, lupy, monitor interaktywny oraz meble. Pracownia będzie sprzyjała rozwojowi uczniów, przyczyni się do wzrostu zainteresowania przyrodą i zainspiruje do działalności badawczej. Realizacja projektu przyczyni się do kształtowania świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska – rozwinie to poczucie odpowiedzialności za obecną i przyszłą jakość życia. źródło: www.powiat.krosno.pl

 Oficjalne otwarcie Ekopracowni odbyło się 13 października br. z udziałem zaproszonych gości: prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adama Skiby, wicestarosty krośnieńskiego Andrzeja Guzika, dyrektor – etatowego członka Zarządu Powiatu Moniki Subik, dyrektor ZS w Iwoniczu Iwony Pytel, kierownika kształcenia zawodowego Anny Korbeckiej i nauczyciela biologii Haliny Szajny z ZS w Iwoniczu.

 Jak powiedziała dyrektor Iwona Pytel – Nauczanie biologii jest taką nauką gdzie eksperymenty mają ogromną wagę. Uczniowie chętniej uczą się poprzez doświadczenia niż z książki. Staramy się naszym uczniom zaszczepić chęć do poznawania świata botanicznego, zoologicznego do otaczającego świata, a przede wszystkim poznania własnego organizmu i ekologii. Te zestawy pozwolą na opracowanie takich metod, które uzmysłowią im, że każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi.

 Prezes WFOSiGW w Rzeszowie Adam Skiba podkreślił, że tworzenie takich pracowni w szkołach to inwestowanie w kapitał niematerialny czyli dzieci. - Jeżeli ukształtujemy odpowiednie postawy w młodym wieku to przez kolejne lata ich zachowania będą mieć wpływ na nasze środowisko. W województwie podkarpackim ogółem powstanie 52 takie pracownie.

 Na zakończenie spotkania wicestarosta Andrzej Guzik, w imieniu Zarządu Powiatu i całej społeczności szkoły, złożył podziękowania na ręce prezesa Adama Skiby za wsparcie finansowe, dzięki któremu powstała pracowania, która pozwoli na prowadzenie zajęć lekcyjnych w sposób profesjonalny i ciekawy. Całkowita wartość zadania wynosi prawie 42 tys. zł. Ekopracownia zrealizowana w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 37 534,62 zł.

źródło: www.powiat.krosno.pl