ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz nowego opiekuna SU odbyły się w naszej szkole 22.09.2023 r. i w tym dniu biblioteka szkolna stała się lokalem wyborczym. Uprawnionych do głosowania było 375 uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 275 uczniów którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 14 kandydatów.

 Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania, 12 było nieważnych (ze względu na zbyt dużą liczbę znaków X zaznaczonych na karcie wyborczej, brak znaku X lub dopisane inne treści niezgodne z kartą głosowania) i 263 kart do głosowania ważnych. Frekwencja w wyborach wyniosła 71,13%

 Komisja wyborcza w składzie: Dorożańska Oliwia, Borzęcka Klaudia, Zajdel Jakub oraz Pan Rygiel Marek czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała podliczenia głosów.

Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego (według ilości otrzymanych głosów):

 1. Golowski Jakub 61
 2. Misiołek Kacper 45
 3. Ozimina Piotr 31
 4. Sadkowska Sylwia 22
 5. Kubal Arkadiusz 15
 6. Lorenc Artur 14
 7. Ligęza Emilia 14
 8. Machowski – Wacławski Krystian 11
 9. Braja Amelia 9
 10. Drozd Martyna 9
 11. Dyląg Dominik 9
 12. Betlej Oliwier 8
 13. Jurasz Patryk 8
 14. Sajdak Oliwia 7

 Na podstawie powyższych wyników i Regulaminu SU, Komisja Wyborcza stwierdza, że: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół w Iwoniczu w roku szkolnym 2023/2024 został Golowski Jakub, uczeń klasy II Technikum Pojazdów Samochodowych.
 Po przeliczeniu wyników głosowania na opiekuna Samorządu Uczniowskiego zdecydowanym zwycięzcą okazał się Pan Jakubowicz Piotr, który uzyskał 103 głosy poparcia. Na drugim miejscu z 50 głosami uplasował się ks. Krok Bogusław, który tym samym został Rzecznikiem Praw Ucznia w naszej szkole.

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy twórczej i owocnej pracy w roku szkolnym 2023/2024.