ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu po raz trzeci wzięli udział w Turnieju Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, organizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, pod patronatem Pana Andrzeja Pileckiego (syna Rotmistrza) oraz Ministra Edukacji i Nauki zdobywając Złotą Odznakę Rotmistrza.
 W trzeciej edycji Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego wzięło udział 15 szkół. Rywalizację o przechodnią statuetkę podjęło dziewięć szkół podstawowych oraz sześć szkół ponadpodstawowych.

 W pierwszym etapie zadaniem uczestników było zorganizowanie na terenie szkoły inscenizacji prezentującej wieczór wigilijny w domu rodziny Pileckich oraz nagranie filmu z tego wydarzenia. Drugi etap turnieju obejmował przygotowanie oraz przeprowadzenie w szkołach konkursu wiedzy o Witoldzie Pileckim, który miał być podstawą do wykonania pracy turniejowej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać lapbooka, w którym znajdują się przykładowe zadania z przeprowadzonego konkursu wiedzy o swoim patronie oraz relacja fotograficzna.
 Trzeci etap turnieju to trzydniowe manewry w Ostrowi Mazowieckiej w dniach od 11.05-13.05. r. Udział w manewrach wzięły 4 zespoły ze szkół podstawowych oraz 4 ze szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Leśniak III LO, Piotr Ślusarczyk II LO, Filip Płodzień III LO i Jakub Magusiak IV LO.


 Pierwszy dzień manewrów to etap terenowy, który odbywał się na terenie poligonu w Komorowie. Uczestnicy mieli do wykonania zadania wojskowe-użyteczne np. rozstawianie namiotu, strzelanie do celu czy też układanie oraz rozpalanie ogniska. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy aby dotrzeć do punktów, w których czekały na zadania. Dzień zakończył się ogniskiem integracyjnym. Drugi dzień, czyli etap sportowy, obejmował konkurencje skok w dal, bieg krótkodystansowy, rzut piłeczką palantową i sztafetę. Uczestnicy musieli również wykazać się przed strażakami umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia zespoły mogły też przygotować się do turnieju wiedzy zwiedzając z przewodnikiem wystawę Muzeum – Dom Rodziny Pileckich „O Witoldzie i Marii Pileckich”. Dzień zakończył się integracyjnym wyjściem na kręgle. Ostatniego dnia Turnieju zawodnicy zmierzyli się w etapie czytelniczym przygotowanym przez Miejską Bibliotekę oraz w etapie wiedzy.
 Rozdanie odznak oraz wręczenie statuetek przechodnich połączone było z oficjalnym otwarciem VII Święta Rotmistrza Witolda Pileckiego, podczas którego na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji.
 Bardzo dziękujemy Pani Kseni Buczek za przeprowadzenie pierwszego i drugiego etapu turnieju, za doskonałe przygotowanie młodzieży do etapu trzeciego oraz perfekcyjną koordynację działań na wszystkich etapach. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w poszczególnych etapach za zaangażowanie i poświęceni swojego wolnego czasu. Bardzo dziękujemy Pani Annie Korbeckiej za pyszną szarlotkę, Pani Kseni Buczek za koordynację zadań turniejowych, Panu Tomaszowi Staroniowi za opiekę nad uczestnikami Finału oraz Panu Mariuszowi Guzikowi, który zadbał o bezpieczny przejazd finalistów.