ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 17 września 1939 roku w Polsce rozpoczęła się okupacja sowiecka, która doprowadziła do ludobójstwa i masowych deportacji Polaków na wschód. Data ta to symboliczny początek trwałej utraty Kresów Wschodnich i pozbawienia Rzeczpospolitej niepodległości na kilkadziesiąt lat. Prezydent RP Ignacy Mościcki po agresji ZSRR na Polskę w orędziu do obywateli powiedział: „Na każdego z was spada dzisiaj obowiązek czuwania nad honorem Naszego Narodu w najcięższych warunkach”. Żyjąc dzisiaj w wolnym kraju utożsamiamy się z tymi słowami. Pamiętamy o 83 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę i jesteśmy wdzięczni naszym przodkom za przelaną krew.

Spada na nas obowiązek przypominania młodszym kolegom i koleżankom o poświęceniu ludzi, którzy walczyli i ginęli za naszą niepodległość. Z tej okazji klasa IV MSŻ pod opieką p. Katarzyny Gładysz przedstawiła program artystyczny upamiętniający tragiczne wydarzenia września 1939 roku. 

 Agresja hitlerowskich Niemiec, a następnie ZSRR spowodowały, że II wojna światowa była największą wojną w historii. Trwała od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku. W wojnie tej uczestniczyło 1,7 mld ludzi, zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi. Chcąc ukazać podniosły charakter tamtych dni młodzież naszej szkoły, na wstępie apelu odśpiewała hymn narodowy. Pierwszy komunikat radiowy przypomniał nam o wybuchu II wojny światowej. Przytoczone zostały wiersze mówiące o tragicznych wydarzeniach, odśpiewano piosenki ukazujące codzienność młodzieży zaangażowanej w heroiczną walkę o Ojczyznę. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza przez delegację uczniów i Kierownictwo Szkoły pod obrazem bohatera wojennego rotmistrza Witolda Pileckiego, który uczestniczył w kampanii wrześniowej oraz dobrowolnie dostał się do Auschwitz, aby napisać raport o Holocauście.