ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Po trzyletniej przerwie 27 maja 2022 roku na obiektach Naszego Zespołu Szkół w Iwoniczu odbył się IX Powiatowy Piknik Sportowy składający się z turnieju Trójek Piłkarskich oraz Biegu imienia rotmistrza Witolda Pileckiego.
 Piknik otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Iwona Pytel witając gości, życząc udanej rywalizacji a przede wszystkim udanej zabawy. Po oficjalnym otwarciu rozpoczął się Turniej Trójek Piłkarskich dla uczniów szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

 W kategorii dziewcząt zgłosiły się trzy zespoły rywalizujące systemem każdy z każdym. Najlepsza okazała się drużyna ze Zręcina, która wygrała oba spotkania. Najpierw pokonała Szkołę Podstawową z Miejsca Piastowego 3:2 a następnie Szkołę Podstawową z Milczy 4:2. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Miejsca Piastowego pokonując drużynę z Milczy 3:0.
 W kategorii chłopców w turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grano systemem każdy z każdym w grupach, następnie na krzyż, by zakończyć spotkaniami o siódme, piąte trzecie i pierwsze miejsce.
 Turniej wygrała drużyna z Beska, która w finale pokonała zespół z Rogów 3:1 Trzecie miejsce po zwycięstwie 2:0 ze Zręcinem zajęła Szkoła Podstawowa z Miejsca Piastowego. Dalsze miejsca uzyskały SP Lubatówka, SP Milcza, SP Głowienka oraz SP Iwonicz.
 Sędzią głównym Turnieju był Pan Robert Gorzynik a poszczególne spotkania sędziowali: Jakub Leśniak II LO, Jakub Kinal III LO, Jakub Magusiak III LO, Patryk Gajda II Z.
 Po zakończeniu Turnieju piłkarskiego odbył się IX Bieg im. Rtm. Witolda Pileckiego , w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dziewczęta biegały na dystansie 800 metrów natomiast chłopcy na dystansie 1000 metrów.

Klasyfikacja w poszczególnych biegach przedstawia się następująco:

Dziewczęta Szkoły Podstawowe:

 1. Weronika Szewczyk - SP Iwonicz Zdrój
 2. Julita Uliasz - SP Rogi
 3. Martyna Wąs - SP Rogi

Dziewczęta Szkoły Ponadpodstawowe:

 1. Elżbieta Kwas - ZS Iwonicz
 2. Karolina Kloczkowska - ZS Iwonicz
 3. Maria Kusznirska - ZS Iwonicz

Chłopcy Szkoły Podstawowe:

 1. Wiktor Kornasiewicz - SP Besko
 2. Krzysztof Jakiel - SP Łężany
 3. Kamil Zając - SP Iwonicz

Chłopcy Szkoły Ponadpodstawowe:

 1. Jakub Leśniak - ZS Iwonicz
 2. Filip Płodzień - ZS Iwonicz
 3. Jakub Magusiak - ZS Iwonicz

Sędzią głównym IX Biegu im. Rtm. Witolda Pileckiego był Pan Paweł Kowalski.
 Na zakończenie pamiątkowe dyplomy, medale dla wszystkich uczestników pikniku, puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wręczali: Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Pan Andrzej Guzik, Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Pani Iwona Pytel oraz zastępca Dyrektora Zespołu Szkół w Iwoniczu Pani Jolanta Bajgier.
 Piknik odbywał się w przyjaznej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie.
Wielkie podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz młodzieży Zespołu Szkół w Iwoniczu, którzy dołożyli wszelkich starań aby ta impreza była świetnie przygotowana.

Ze sportowym pozdrowieniem: Organizatorzy.

Więcej zdjęć