Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie." (Lew Tołstoj)
 Słowa te przyświecały dzisiejszemu spotkaniu poświęconemu naszym polskim strojom: narodowemu i ludowemu. Wydaje się, że jako Polacy doskonale znamy temat. Jednak gdy wgłębimy się bardziej w zagadnienie okazuje się, że nasza wiedza w tej dziedzinie bywa niewielka. Dlatego uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły mieli okazję poznać historię i elementy stroju narodowego oraz obejrzeć przykłady ubiorów z różnych regionów kraju.

  Klasy spróbowały także swoich sił w twórczym, artystycznym wykonaniu serwetek ludowych z papieru, które upiększyły naszą bibliotekę. Lekcje poprowadziła p. A. Gościńska. W modeli w strojach ludowych i narodowych wcielili się uczniowie z klasy III MSŻ, a taniec polonez zaprezentował Szkolny Zespół Taneczny Krakowiak pod kierunkiem p. K. Gładysz. Dziękujemy Wszystkim obecnym za zaangażowanie i dobra zabawę [A.G i K.G]  

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

image004.jpg image005.jpg image006.jpg

image007.jpg image008.jpg image009.jpg

image010.jpg image011.jpg image012.jpg

image013.jpg image014.jpg image020.jpg

image021.jpg image022.jpg image023.jpg

image024.jpg image025.jpg image026.jpg