ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie." (Lew Tołstoj)
 Słowa te przyświecały dzisiejszemu spotkaniu poświęconemu naszym polskim strojom: narodowemu i ludowemu. Wydaje się, że jako Polacy doskonale znamy temat. Jednak gdy wgłębimy się bardziej w zagadnienie okazuje się, że nasza wiedza w tej dziedzinie bywa niewielka. Dlatego uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły mieli okazję poznać historię i elementy stroju narodowego oraz obejrzeć przykłady ubiorów z różnych regionów kraju.

  Klasy spróbowały także swoich sił w twórczym, artystycznym wykonaniu serwetek ludowych z papieru, które upiększyły naszą bibliotekę. Lekcje poprowadziła p. A. Gościńska. W modeli w strojach ludowych i narodowych wcielili się uczniowie z klasy III MSŻ, a taniec polonez zaprezentował Szkolny Zespół Taneczny Krakowiak pod kierunkiem p. K. Gładysz. Dziękujemy Wszystkim obecnym za zaangażowanie i dobra zabawę [A.G i K.G]