ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Interreg w trzech kursach gastronomicznych. Kursy zostały przeprowadzone przez szkoleniowców z Podkarpackiej Akademii Kulinarnej i Konsultingowej. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej udało się zrealizować zaplanowane działania w sposób zdalny przy pomocy narzędzi multimedialnych i platformy ZOOM. Grupa uczniów ze szkoły partnerskiej z Sabinova na Słowacji brała udział w kursach w sposób zdalny a kolejno w swoich szkolnych pracowniach gastronomicznych wykonywała potrawy zgodne z tematyką kursów. 

Zostały zrealizowane następujące działania:

  • Szkolenie w czekoladzie
  • Szkolenie z wyrobu wędlin
  • Szkolenie z wyrobu ekologicznych produktów mlecznych

 Dodatkowo uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Rzeszowa na Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA. Atrakcją był również spacer po Rzeszowskiej Starówce wraz przewodnikiem który przybliżył uczniom historię miasta Rzeszowa. Młodzież zwiedziła również Port Lotniczy w ,,Rzeszów-Jasionce”.

  • Szkolenie w czekoladzie

  • Szkolenie z wyrobu wędlin

 

  • Szkolenie z wyrobu ekologicznych produktów mlecznych

 

  • Wycieczka na Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA