ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Społeczność Zespołu Szkół w Iwoniczu wzięła udział w corocznej zbiórce darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka 2021. W tym roku postanowiliśmy pomóc Panu Dariuszowi. Szlachetną paczkę ze zgromadzonymi dla Niego artykułami 10 grudnia szkolni wolontariusze zawieźli do magazynu w Głowience. Prezenty, za pośrednictwem akcyjnego opiekuna rodziny i strażaków ochotników, trafiły do potrzebującego Pana.
Szkolne Koło Wolontariatu – koordynator akcji - dziękuje wszystkim darczyńcom za pomoc, okazane serce i życzliwość. Dziękujemy!

Relacja z dostarczenia paczek

 Gdy podjechaliśmy pod dom pana Dariusza pięknym czerwonym wozem strażackim w piątkowy zimowy wieczór to wiedzieliśmy, że to nie będzie zwykły wieczór. Pan Dariusz przywitał nas z uśmiechem na twarzy, nie spodziewał się, że paczek będzie aż tyle, myślał o jednej albo wcale, gdyż już wcześniej dostał dużo węgla, który był dla niego niezwykle ważny. Pan Dariusz uznał, ze nie będzie już musiał się martwić o opał na zimę, gdyż miał już trochę drewna z ogródka. Gdy rozpakowywał paczki było widać w jego oczach radość oraz niezwykłą ciekawość co tam może być, gdy w pierwszej z nich zobaczył duży klej vikol ucieszył się niezmiernie i dodał, że teraz będzie mógł robić piękne figurki, może jeszcze przed świętami uda mu się coś sprzedać. Gdy w kolejnych paczkach zobaczył zimowe buty wzruszył się bardzo i uznał, ze będzie mógł spokojnie spacerować. W kolejnych paczkach znalazł ubranie i zapasy żywności oraz środków czystości, odetchnnął z ulgą, ze akurat do sklepu nie będzie musiał przez dłuższy czas spacerować Pan Dariusz byl niezwykle wdzięczny z okazanej pomocy, nie mógł uwierzyć, ze spotkało go tyle dobra.

Słowo od Wolontariusza

 Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło, że mogłam z Wami współpracować. Wierzę, że dzięki ludziom takim jak wy świat staje się piękniejszy, zmieniliście życie pana Dariusza. Swoim zaangażowaniem pokazaliście jak ważny jak dla was drugi człowiek, że w tym szalonym czasie, wśród wielu obowiązków jesteście wrażliwi na innych. Życzę Wam przede wszystkim dużo odpoczynku oraz zdrowia, bo na przykładzie historii rodzin, które poznaliśmy wiem, że to ono jest najważniejsze. Dziękuję, że jesteście, a jesteście wspaniali. Wierzę, że za rok ponownie się spotkamy, zmieniając życie kolejnej rodziny. Na koniec przychodzi mi do głowy pewien cytat "Uśmiech losu można zobaczyć nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeżeli pamięta się żeby zapalić światło."/J.K/Rowling. Jestem przekonana, że byliście tym uśmiechem losu dla pana Dariusza Z całego serca Wam DZIĘKUJE. A z okazji zbliżających się Świąt życzę wam dużo odpoczynku, spokoju i samych dobrych ludzi wkoło siebie./ Wolontariuszka Gabriela Kuźnar