Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Lekcją historyczną poprowadzoną przez Pana Zenona Fajgera, pracownika oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, rozpoczęliśmy czas wspomnień i obchodów tego wydarzenia. Uczestnicy spotkania, uczniowie klasy drugiej ZWI oraz członkowie Szkolnego Klubu Historycznego, poznali okoliczności ogłoszenia stanu wojennego.
 Na korytarzu szkolnym w dniach od 16 listopada do 2 grudnia br. można było oglądać wystawę pt. "Stan wojenny”, która w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych została udostępniona przez rzeszowski IPN.

 Zgromadzony w postaci 24 paneli materiał to ulotki, afisze i plakaty oraz fotografie przedstawiające m.in. ośrodki odosobnienia dla internowanych. Ekspozycja to także bogaty materiał ilustrujący działalność podziemnych struktur Solidarności, strajki w zakładach pracy oraz podziemną działalnością wydawniczą.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

image004.jpg image005.jpg image006.jpg

image007.jpg image008.jpg