ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Lekcją historyczną poprowadzoną przez Pana Zenona Fajgera, pracownika oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, rozpoczęliśmy czas wspomnień i obchodów tego wydarzenia. Uczestnicy spotkania, uczniowie klasy drugiej ZWI oraz członkowie Szkolnego Klubu Historycznego, poznali okoliczności ogłoszenia stanu wojennego.
 Na korytarzu szkolnym w dniach od 16 listopada do 2 grudnia br. można było oglądać wystawę pt. "Stan wojenny”, która w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych została udostępniona przez rzeszowski IPN.

 Zgromadzony w postaci 24 paneli materiał to ulotki, afisze i plakaty oraz fotografie przedstawiające m.in. ośrodki odosobnienia dla internowanych. Ekspozycja to także bogaty materiał ilustrujący działalność podziemnych struktur Solidarności, strajki w zakładach pracy oraz podziemną działalnością wydawniczą.