ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję MEN „Szkoła pamięta”. To inicjatywa odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Jej celem jest upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń historycznych oraz zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych związanych z historią regionu.

 Młodzieży podczas zajęć przybliżano zagadnienia związane z wybuchem II wojny światowej, sytuacją panująca na ziemiach okupowanej ojczyzny. Przypomniano okrutne metody stosowane wobec społeczeństwa oraz konspiracyjną działalność Państwa Podziemnego.
 W ramach tej akcji młodzi ludzie poznali niezwykłą historię naszej lokalnej ojczyzny- Rzeczpospolitą Iwonicką- jedną z partyzanckich republik, jakie powstały na ziemiach polskich pod koniec II wojny światowej. Od 26 lipca 1944 roku, po wyzwoleniu Iwonicza, istniało tu przez blisko dwa miesiące terytorium wolne, z polskimi władzami cywilnymi, kodeksem prawnym, żandarmerią, szpitalem, jadłodajnią.
 Uczniowie poznali bohaterów tych wydarzeń, takich jak: mjr.dr. Józef Aleksiewicz, kpt. Eugeniusz Werens ps.Pik (znany tu jako Jan Nowak), ppor.Franciszek Kochan „Obłoński”.
W czwartek odbył się seans filmu „Rzeczpospolita Iwonicka. Warto wiedzieć, trzeba pamiętać”.