ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to zawód szerokoprofilowy obejmujący wszystkie prace wykończeniowe w budownictwie (remontowe, malarsko-tapeciarskie, posadzkarskie itp.). Specjaliści w tej branży są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Biorąc pod uwagę jak długo trzeba czekać na wolne terminy fachowców zajmujących się robotami wykończeniowym, pracy dla absolwentów tego kierunku nie zabraknie.

Informacje dodatkowe:

 • dynamiczny rozwój branży budowlanej stwarza duże możliwości zatrudnienia,
 • atrakcyjny zawód dający szerokie uprawnienia do wykonywania prac remontowo-budowlanych,
 • zdobycie dodatkowych uprawnień w ramach organizowanych kursów,
 • możliwość podniesienia kwalifikacji w zawodzie (absolwent tej szkoły po potwierdzeniu kwalifikacji w zakresie kwalifikacji BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie po potwierdzeniu kwalifikacji BUD.25. Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego).

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

 • kwalifikacja 1: BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych
 • kwalifikacja 2: BUD.25. Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie

Sylwetka absolwenta:

Absolwent kończąc szkołę w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

 • montowania systemów suchej zabudowy,
 • wykonywania robót malarskich,
 • wykonywania robót tapeciarskich,
 • wykonywania robót posadzkarskich,
 • wykonywania robót okładzinowych.

Możliwości zatrudnienia w:

 • zakładach remontowo - budowlanych,
 • firmach wykonujących prace wykończeniowe,
 • firmach świadczących usługi rozbiórkowe,
 • zakładach usług malarskich,
 • centrach handlowych budowlanych,
 • może założyć i samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia:

Zespół Szkół w Iwoniczu to szkoła zawodowa z tradycjami, a jednocześnie szkoła nowoczesna, która cały czas uczestniczy w różnych projektach i dzięki temu uzupełnia oraz poszerza bazę dydaktyczną. Ponadto uposaża swoich uczniów w szereg dodatkowych uprawnień, niezbędnych na ciągle zmieniającym się rynku pracy.