Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Awansem piłkarzy ręcznych do półfinału wojewódzkiego zakończyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W zawodach, które odbyły się 3 grudnia w Krośnie startowały najlepsze szkoły z powiatów: Krosno – grodzkiego (ZSAB Krosno), jasielskiego (ST Jasło), strzyżowskiego (ZST Strzyżów) oraz krośnieńskiego (ZS Iwonicz). Nasi reprezentanci zanotowali dwa zwycięstwa i jedną porażkę co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca premiowanego udziałem w półfinale wojewódzkim.

 W pierwszym spotkaniu nasi piłkarze ręczni rywalizowali z reprezentacją ZSAB Krosno. Mecz był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie potrafił uzyskać dwubramkowej przewagi. Decydująca była końcówka w której przeciwnik wykazał więcej opanowania rzucając trzy bramki, nie tracąc żadnej. O porażce zdecydowała słabsza gra w obronie, natomiast z gry w ataku można było być zadowolonym.
 O tym, kto zagra w półfinale wojewódzkim zdecydowało trzecie spotkanie, gdyż w drugim nasi szczypiorniści wysoko pokonali szczypiornistów ZST Strzyżów.
Spotkanie z ZST Jasło nie rozpoczęło się najlepiej. Nasz zespół grał źle w obronie oraz bardzo statycznie w ataku. Pozwoliło to przeciwnikowi uzyskać dwubramkowe prowadzenie. Jednak od tego momentu poprawiła się gra w defensywie i przeciwnik miał problem ze zdobywaniem bramek. Mnożyły się błędy, które pozwoliły odskoczyć na kilka bramek i kontrolować do końca spotkanie. Po końcowym gwizdku, to nasi zawodnicy mogli cieszyć się z kolejnego sukcesu. Kilka dni wcześniej zwyciężyli w zawodach powiatowych pokonując ZS Jedlicze oraz LO Rymanów.

Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu, tym razem w półfinale wojewódzkim.

Wyniki zawodów:

 • ZSAB Krosno - ZS Iwonicz 11 :8
 • ZST Strzyżów - ZST Jasło 6 :14
 • ZS Iwonicz - ZST Strzyżów 16 : 5
 • ZSAB Krosno - ZST Jasło 10 : 8
 • ZS Iwonicz - ZST Jasło 10 : 7
 • ZSAB Krosno - ZST Strzyżów 19 : 8

Szkołę reprezentowali:

 1. Dawid Mularz III TPS
 2. Krystian Szarek II BS
 3. Kacper Pelczar III BS
 4. Szymon Szpetnar III TPS
 5. Fabian Winnicki II LO
 6. Piotr Dąbrowski III LO
 7. Kacper Prajsnar III LO
 8. Bartosz Sobiecki III TPS
 9. Dawid Galant II BS
 10. Szymon Pluciński II LO
 11. Dariusz Bednarz IV TPS
 12. Gabriel Fezza I LO

Opiekun: Tomasz Staroń

image001.jpg image003.jpg image004.jpg

image005.jpg image006.jpg image007.jpg

image008.jpg image009.jpg image010.jpg