Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Realizowany od 2017 roku projekt „Mobilise YOUrself - studying and working in the EU” powoli zbliża się ku końcowi.
 Listopadowy wyjazd dwóch uczennic, Weroniki I Moniki, na Cypr był przedostatnim spotkaniem przedstawicielek naszej szkoły z rówieśnikami z Niemiec, Włoch, Łotwy, Grecji i Cypru. Przy pięknej i słonecznej pogodzie międzynarodowa grupa Erasmus+ spędziła tydzień w stolicy Cypru - Nikozji. Głównym tematem spotkania była analiza porównawcza systemów edukacji oraz prezentacja możliwości kształcenia wyższego dla obcokrajowców w krajach zaangażowanych w projekt.

 Ponadto, wizyty w lokalnych zakładach przetwórstwa spożywczego uświadomiły wszystkim jak ważne jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców.
 W celu lepszego poznania kultury i piękna krajobrazu Cypru zorganizowane zostały 2 wycieczki- do Larnaki i Limassol. Urok tych nadmorskich kurortów na długo pozostanie we wspomnieniach uczestników, przywołując wspomnienia słońca i gorącego lata.
 Ostatni wyjazd projektowy do Niemiec zaplanowany jest na marzec 2020 - wtedy odbędzie się zakończenie i podsumowanie projektu. Na wyjazd do Niemiec, prowadzące projekt panie Katarzyna Marosz - Majewska i Bożena Zajdel planują zabrać ze sobą 4 uczniów z klas pierwszych.
 Należy podkreślić, że realizacja projektu jest w pełni finansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus+.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

image004.jpg image005.jpg