ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W związku z 35. rocznicą śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, Klub Historyczny im. AK prezentuje w naszej szkole wystawę poświęconą życiu i śmierci kapelana „Solidarności”. Można obejrzeć oryginalne fotografie z okresu młodości, kapłaństwa, działalności duszpasterskiej, męczeństwa i pogrzebu. Ekspozycja przypomina o bohaterze naszych czasów, błogosławionym Kościoła katolickiego, męczenniku i bojowniku o wolność i prawdę.
 19 października 1984 r. ks. Jerzy został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW. Po brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili jego ciało do Wisły na tamie koło Włocławka. 

Został pochowany na placu przed kościołem św. Stanisława Kostki, gdzie był duszpasterzem. W pogrzebie ks. Popiełuszki uczestniczyły setki tysięcy ludzi.
 Pamiętajmy o bohaterskim kapłanie, którego męczeństwo stało się symbolem walki ze złem, zniewoleniem i reżimem komunistycznym w Polsce.