ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 

W dniach 30.09 - 3.10.2019 r.  w naszej szkole został zorganizowany pierwszy kurs w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg.

 


W szkoleniu wzięli udział uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami oraz uczniowie z partnerskiej szkoły z Sabinova na Słowacji.
 
Celem kursu było zapoznanie uczniów z charakterystyką dań kuchni regionalnej Podkarpacia oraz szeroką gamą Podkarpackich produktów regionalnych. Uczniowie przy pomocy instruktorów przygotowali tradycyjne potrawy z kuchni naszego regionu.
 
Gościom z Sabinova bardzo smakowały nasze regionalne dania, dzięki udziałowi w kursie mieli możliwość nauczyć się je sporządzać i zapewniali że przepisy te będą odtwarzać w swoich domach przyrządzając posiłki dla swoich rodzin.