ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 17 września w 80- tą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający to tragiczne wydarzenie. W konsekwencji tej napaści „dziesiątki tysięcy Polaków zostało zamordowanych, ponad milion zesłanych, a Polska utraciła połowę terytorium”.
 Wydarzenia września 1939 roku, agresja hitlerowskich Niemiec, a następnie ZSRR wciąż pozostają żywe w pamięci ludzi, którzy byli ich świadkami, bądź uczestnikami. Dla nauczycieli, wychowawców oraz uczniów szczególnie ważny jest obowiązek pielęgnowania pamięci o tych, którzy oddali życie za Polskę.

Nasza społeczność szkolna pamięta o tamtych wydarzeniach i tym apelem uczciła pamięć osób poległych na odległych stepach Syberii i tych, którzy po trudach podróży powrócili do Polski. Po krótkim wprowadzeniu i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką p. Anny Korbeckiej przedstawili krótki program artystyczny przypominający historię tamtych bolesnych dni.
  Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza przez delegację uczniów i Dyrekcji Szkoły pod Dębem Pamięci posadzonym dla uhonorowania kapitana Stanisława Adamczyka, urodzonego w Iwoniczu, a zamordowanego przez NKWD w Katyniu w 1940r.