Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 W dniu 13 września 2019 roku w Iwoniczu Zdroju odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci kpt. Eugeniusza Werensa ps. „Pik”. Kpt. Eugeniusz Werens ps. „Pik” był żołnierzem Armii Krajowej, bohaterem walk w wojnie obronnej 1939 r. W sali kina ,,Wczasowicz’’ odbyło się sympozjum poświęcone osobie kpt Pika.
Pamiątkową tablicę umieszczono na frontowej ścianie sanatorium Sanato, gdzie mieścił się partyzancki szpital, a obecnie znajduje się Izba Pamięci szpitala partyzanckiego i ppłka dra Józefa Aleksiewicza.

Fundatorem tablicy jest Pan Ryszard Sługocki - dziennikarz, podróżnik i dyplomata, ostatni żyjący żołnierz oddziału kpt. Werensa.
 W uroczystościach wzięli udział: córka kpt. Werensa, Pni Lucyna Wasylów, wnukowie, parlamentarzyści, władze lokalne, przedstawiciele szkół, zaproszeni goście i społeczność Iwonicza Zdroju.
 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas liceum mundurowego: Ewa Sarwa, Dorota Kubik, Jagoda Pelczar, Kacper Prajsnar i Kamil Kusz.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

image004.jpg image005.jpg image006.jpg

image007.jpg image008.jpg image009.jpg

image010.jpg image011.jpg image012.jpg

image013.jpg image014.jpg