ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 W dniu 13 września 2019 roku w Iwoniczu Zdroju odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci kpt. Eugeniusza Werensa ps. „Pik”. Kpt. Eugeniusz Werens ps. „Pik” był żołnierzem Armii Krajowej, bohaterem walk w wojnie obronnej 1939 r. W sali kina ,,Wczasowicz’’ odbyło się sympozjum poświęcone osobie kpt Pika.
Pamiątkową tablicę umieszczono na frontowej ścianie sanatorium Sanato, gdzie mieścił się partyzancki szpital, a obecnie znajduje się Izba Pamięci szpitala partyzanckiego i ppłka dra Józefa Aleksiewicza.

Fundatorem tablicy jest Pan Ryszard Sługocki - dziennikarz, podróżnik i dyplomata, ostatni żyjący żołnierz oddziału kpt. Werensa.
 W uroczystościach wzięli udział: córka kpt. Werensa, Pni Lucyna Wasylów, wnukowie, parlamentarzyści, władze lokalne, przedstawiciele szkół, zaproszeni goście i społeczność Iwonicza Zdroju.
 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas liceum mundurowego: Ewa Sarwa, Dorota Kubik, Jagoda Pelczar, Kacper Prajsnar i Kamil Kusz.