ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Po wygraniu Eliminacji Powiatowych oraz Finału Wojewódzkiego drużyna reprezentowała województwo podkarpackie w Turnieju Finałowym określanym jako Mistrzostwa Polski.
 W dniach 11-12 czerwca 2019r. w Zespole Szkół CKR w Żarnowcu (woj. śląskie) zespół w składzie: Kacper Kielar – tegoroczny absolwent technikum mechanizacji rolnictwa, Wojciech Wilusz – uczeń klasy II technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz Mateusz Graboń – uczeń klasy III technikum pojazdów samochodowych, rywalizował z 16 drużynami z całej Polski.

Reprezentacja ZS w Iwoniczu okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając drugą drużynę o 25 punktów, a trzecią aż o 35 punktów.
Także w klasyfikacji indywidualnej dwa czołowe miejsca zajęli nasi uczniowie: zwyciężył Kacper Kielar przed Wojciechem Wiluszem.
Drużynę do turnieju przygotowywał i opiekę sprawował dyrektor Leszek Zajdel.

Pierwszego dnia Turnieju, po uroczystym rozpoczęciu, zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, ze znajomości rozwiązywania konkretnych sytuacji na skrzyżowaniach oraz testy z historii motoryzacji. Uczniowie z naszej szkoły najlepiej rozwiązali testy i już po pierwszym dniu objęli prowadzenie z kilkupunktową przewagą nad rywalami.
Drugiego dnia, uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli wykryć usterki w samochodzie osobowym, motocyklu oraz skuterze.
Ważnym etapem finału turnieju była sprawnościowo-szybkościowa jazda skuterem oraz samochodem osobowym. W konkurencjach udzielania I pomocy przedmedycznej oraz jazdy samochodem nasza drużyna osiągnęła najlepszy wynik i powiększyła przewagę punktową nad pozostałymi szkołami.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Klasyfikacja drużynowa czołowej ósemki przedstawia się następująco:

 1. ZESPÓŁ SZKÓŁ W IWONICZU – 53 pkt.
 2. I LO we Włoszczowie – 78 pkt.
 3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie – 88 pkt.
 4. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach – 89 pkt.
 5. Technikum Mechaniczno-Rolnicze w Poznaniu – 94 pkt.
 6. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu – 94 pkt.
 7. Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu – 95 pkt.
 8. Zespół Szkół Nr 2 we Wrocławiu – 111 pkt.

Klasyfikacja indywidualna najlepszej trójki uczestników:

 1. Kacper Kielar – Zespół Szkół w Iwoniczu – 10 pkt.
 2. Wojciech Wilusz – Zespół Szkół w Iwoniczu – 14 pkt.
 3. Marcin Nowak – I LO we Włoszczowie – 14 pkt.

 O końcowym wyniku punktowym zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej decydowała suma miejsc uzyskanych przez zawodników w poszczególnych konkurencjach. Zwycięzca konkurencji otrzymywał 1 pkt., kolejny 2 pkt., itd. Triumfatorem została drużyna, która po rozegraniu wszystkich konkurencji uzyskała najmniejszą ilość punktów (podobna zasada dotyczyła klasyfikacji indywidualnej).

Zwycięstwo uczniów naszego zespołu w tegorocznej edycji turnieju jest największym osiągnięciem drużyny reprezentującej województwo podkarpackie w ostatnich kilkunastu latach w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego!!! 

 Członkiem drużyny był także Damian Wilk – tegoroczny absolwent technikum mechanizacji rolnictwa, który z powodzeniem uczestniczył w Eliminacjach Powiatowych i Finale Wojewódzkim ale ze względu na wyjazd zagraniczny nie mógł uczestniczyć w Finale Krajowym. Damian ma jednak bardzo duży udział w osiągnięciu przez naszych uczniów tak dużego sukcesu.