ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 26 kwietnia w ramach Dnia Otwartego Szkoły w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja historii dla młodzieży klasy VIII Szkoły Podstawowej w Iwoniczu Zdroju. Lekcja, którą przeprowadziła kol. Agnieszka Gościńska poświęcona była patronowi Szkoły rtm. Witoldowi Pileckiemu. Młodzież zapoznała się z życiorysem Rotmistrza na podstawie prezentacji multimedialnej: „Przez całe życie pracowałem dla Polski”. 

Następnie obejrzała film dokumentalny Śmierć rtm. Pileckiego i wystawę poświęconą patronowi – postaci bohatera, patrioty i człowieka wielu talentów. Z kolei młodzież miała wykonać zadanie edukacyjne w grupach: ułożenie puzzli z podobizną Rotmistrz na tle obozu w Oświęcimiu. Układaniu puzzli towarzyszyła muzyka Ballady o rtm. Pileckim. Zwycięskie drużyny otrzymały słodycze.