ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 14 maja 2019 roku ponad 900 dzieci z archidiecezji przemyskiej odpowiedziało na zaproszenie Sióstr Klawerianek i przybyło na majówkę misyjną do Krosna. X edycja majówki misyjnej pod hasłem "I ty możesz zmieniać świat na lepszy" odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie przy ul. Bursaki. Gośćmi tegorocznego spotkania byli: ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz z Kamerunu; siostry klawerianki z Nigerii; Freddy Lerena z Peru.

 Program obejmował: spotkanie z misjonarzem i misjonarkami, Mszę Św., przedstawienie „Spragnieni miłości…”, losowanie nagród, wspólne zabawy oraz wystawę misyjną, ,,kuchnię misjonarza’’, ,,afrykańską szkołę’’, Cukiernię Bambo, Targ pod Baobabem, stoisko z pamiątkami misyjnymi, stoisko fryzury świata i malowanie twarzy.
 W organizację szczytnego przedsięwzięcia, którego celem było duchowe i finansowe wsparcie chorych dzieci z Kamerunu włączyły się także wolontariuszki z naszej szkoły. Anna Kabala i Gabriela Mroczka z klasy III TŻ za przysłowiowy grosik sprzedawały ciastka w Cukierni Bambino a Joanna Wilk z klasy II Ż rozprowadzała pamiątki misyjne i zabawiała dzieci.
 Siostry Klawerianki dziękują uczennicom i nauczycielom ZS w Iwoniczu za wypiek ciast, udział w majówce, za wolontariacką pracę na rzecz dzieci z Kamerunu.

Szkolne Koło Caritas