ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Dnia 28 maja 2019 roku odbył się VIII Powiatowy Piknik Sportowy połączony z obchodami Dnia Patrona Rotmistrza Witolda Pileckiego. Imprezę jak zwykle uroczyście otworzył pan Dyrektor Leszek Zajdel witając zebranych gości i życząc udanej zabawy oraz sukcesów sportowych. Na piknik składały się: bieg im Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Turniej Trójek Piłkarskich.

Klasyfikacja po biegu wyglądała następująco:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE DZIEWCZĘTA:

 1. Julia Murdzek – SP Lubatowa
 2. Daria Deryniowska – SP Lubatowa
 3. Natalia Szarek – SP Odrzykoń

KATEGORIA – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE DZIEWCZĘTA:

 1. Wiktora Herbut – ZSGH Iwonicz Zdrój
 2. Wiktoria Smoleń – ZS Iwonicz
 3. Dagmara Stączek – ZS Iwonicz

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE CHŁOPCY:

 1. Szymon Szafran – ZS Odrzykoń
 2. Konrad Drzyzga – ZS Odrzykoń
 3. Adam Mikosz – SP Iwonicz

KATEGORIA – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE CHŁOPCY:

 1. Fabian Winnicki – ZS Iwonicz
 2. Kamil Piejko – ZS Iwonicz
 3. Kacper Dziadosz – ZS Iwonicz

Gratulujemy zwycięzcom wygranej i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja Turnieju Trójek Piłkarskich przedstawia się następująco:
W kategorii „dziewczęta” wzięły udział 2 grupy po 3 zespoły. Grano systemem każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP w Besku
 2. SP w Iwoniczu
 3. SP w Lubatowej
 4. SP w Miejscu Piastowym
 5. SP w Milczy
 6. ZS w Odrzykoniu

W kategorii „chłopcy” wzięły udział 4 grupy po 4 zespoły. Grano systemem każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP w Besku
 2. SP w Miejscu Piastowym
 3. SP w Lubatówce
 4. SP w Lubatowej
 5. ZS w Odrzykoniu
 6. SP w Iwoniczu
 7. SP w Iwoniczu Zdroju
 8. SP w Milczy

Gratulujemy zarówno pięknej walki jak i wygranej.

Po raz kolejny Powiatowy Piknik Sportowy ubogacony został o szereg atrakcji, z których skorzystać mogli zarówno uczniowie naszej szkoły, jak i zaproszeni goście. Przed głównym wejściem do szkoły rozstawione zostało stanowisko „Ukryte talenty”. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania kolegom i koleżankom swoich pasji i umiejętności. Swoje talenty zaprezentowali: Weronika Głód (klasa II LO), Konrad Józefczyk (klasa IIITMR/TPS), Paweł Curzydło (klasa III TMR/TPS), Samuel Stonawski (klasa III TŻ), Sebastian Hejnar (klasa IIITMR/TPS) oraz Szczepan Kandefer (klasa II TMR/TPS).

Kolejnym interesującym punktem programu, było stanowisko przygotowane przez WORD w Krośnie. Przybyli do naszej szkoły goście, przywieźli ze sobą symulator dachowania. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia, jak zachowuje się ludzkie ciało w tej niebezpiecznej sytuacji. Chętnych i odważnych jak zwykle nie brakowało.

Tuż obok, na szkolnym parkingu, ustawili się pasjonaci motoryzacji. Mieliśmy możliwość obejrzenia zabytkowych samochodów, których już nie spotyka się na polskich drogach, a warto o nich pamiętać.

Na szkolnym korytarzu swoje stanowisko rozstawiły również studentki krośnieńskiego PWSZ. Absolwentki naszej szkoły, a dziś studentki na kierunku Produkcja i bezpieczeństwo żywności, prezentowały nam produkcję olejów o różnym pochodzeniu (m.in. sezamowego, lnianego, słonecznikowego czy orzechowego). Każdy mógł zobaczyć, jak w domowych warunkach można produkować olej, spróbować go, czy dowiedzieć się o jego walorach zdrowotnych.

Niezwykłą ciekawostką była również wizyta Koła Naukowego Rotor z krośnieńskiej uczelni. Pod czujnym okiem swojego opiekuna, pana Tomasza Kosztyły, krośnieńscy studenci, zaprezentowali swoją największą motoryzacyjna chlubę, czyli samodzielnie skonstruowany bolid. Uczniowie naszej szkoły, mieli możliwość nie tylko zapytania o wszelkie szczegóły techniczne, ale również porozmawiania z kierowcą bolidu o wadach i zaletach takiego pojazdu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również już tradycyjnego grilla i przygotowanych przez panów kiełbasek. Każdy odwiedzjący oraz biorący udział w VIII Sportowym Pikniku Powiatowym mógł odzyskać siły posilając się oferowanymi przekąskami.

Równocześnie w szkolnym internacie odbywało się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego Żołnierze Wyklęci na Podkarpaciu – Bohaterowie Nieznani. Przybyłym na wręczenie nagród uczestnikom, gratulacje składał Pan Dyrektor Leszek Zajdel w towarzystwie Starosty krośnieńskiego Jana Pelczara.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej imprezy. Wszyscy życzymy sobie, żeby kolejny, już IX Piknik, odbył się w równie przyjaznej atmosferze i przyniósł równie pozytywne wrażenia.