ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 28 maja 2019r. w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Patrona odbyło się uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci na Podkarpaciu – Bohaterowie Nieznani”. Konkurs, objęty patronatem Starosty Krośnieńskiego Pana Jan Pelczara, skierowany był do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Jego celem było upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej na terenie Podkarpacia oraz propagowanie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963.

 Do konkursu zgłosiło się 35 uczniów szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego z Klimkówki, Posady Górnej, Łęk Dukielskich, Iwonicza - Zdroju, Lubatówki, Odrzykonia, Zalesia, Kopytowej i Wróblika Szlacheckiego. Każdy uczestnik konkursowych zmagań rywalizował w jednej z trzech kategorii, przygotowując pracę plastyczną, pracę pisemną lub multimedialną.
 Uroczystość rozpoczął Dyrektor naszej szkoły Pan Leszek Zajdel. W programie obok piosenek o żołnierzach niezłomnych, znalazła się prezentacja poświęcona postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, została także odczytana jedna z nagrodzonych prac, przedstawiająca postać pochodzącego ze Zręcina majora Adama Trybusa „ Gaja”.
Głównym punktem spotkania było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nagrody i dyplomy wręczył przybyły na podsumowanie Starosta Krośnieński Pan Jan Pelczar, który podziękował uczniom i nauczycielom za podjęcie wyzwania przywracania pamięci o bohaterskich Żołnierzach Wyklętych, walczących o niepodległą Polskę także na terenie naszej małej ojczyzny.

Wyniki konkursu:

Kategoria I - praca plastyczna:

 1. Diana Szczurek SP Klimkówka
 2. Zuzanna Zajdel SP Wróblik Szlachecki
 3. ex aequo Wiktoria Dołęgowska SP Lubatówka i Aleksandra Kandefer SP Iwonicz - Zdrój

Wyróżnienia:

 • Patrycja Szafran SP Wróblik Królewski
 • Magdalena Zając SP Łęki Dukielskie
 • Wiktoria Krukar SP Klimkówka

Kategoria II - praca multimedialna:

 1. Krzysztof Kasperkowicz SP Posada Górna
 2. ex aequo Julia Czaja SP Kopytowa i Arkadiusz Jakubik SP Odrzykoń
 3. Kamil Marek SP Iwonicz - Zdrój

Wyróżnienia:

 • Maria Przybyła SP Posada Górna
 • Filip Cisek SP Posada Górna
 • Patryk Pec SP Łęki Dukielskie

Kategoria III - praca pisemna:

 • Milena Kołek SP Kopytowa
 • Oliwia Majka SP Kopytowa
 • Damian Krzywda SP Kopytowa

Za przygotowanie konkursu i jego przebieg odpowiadały panie Elżbieta Zajdel i Urszula Haduch.