ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych!!!
Finał wojewódzki odbył się w dniu 25.05.2019r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 11 szkół województwa podkarpackiego reprezentowanych przez 33 uczestników wyłonionych w eliminacjach powiatowych.
 Trzyosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę okazała się bezkonkurencyjna zarówno w klasyfikacji drużynowej jak też zdominowała klasyfikację indywidualną. 

 Zwyciężył Damian Wilk – tegoroczny absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa, drugie miejsce zajął Kacper Kielar – także tegoroczny absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a czwarte miejsce wywalczył Wojciech Wilusz – uczeń klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. O dominacji uczniów ZS Iwonicz w turnieju świadczy fakt, iż drugi zespół w klasyfikacji drużynowej wyprzedzili o 17 punktów, a trzecią drużynę aż o 37 punktów.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań oraz test z historii motoryzacji. Następnie wykonywali konkurencje praktyczne: jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”, jazda sprawnościowa motorowerem, przygotowanie pojazdu do jazdy i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu jako najlepsza drużyna finału reprezentować będą województwo podkarpackie w finale krajowym określanym jako Mistrzostwa Polski szkół ponadgimnazjalnych. Finał odbędzie się w dniach 11.06 – 12.06.2019r. w województwie śląskim.

 Za zwycięstwo w turnieju uczniowie otrzymali okazałe nagrody. Zwycięzca Damian Wilk – atrakcyjną i wartościową elektryczną hulajnogę, a szkoła za zajęcie I miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymała okazały puchar ufundowany przez Wojewodę Podkarpackiego.

Należy podkreślić, iż uczniowie z Iwonicza już po raz piąty w ostatnich ośmiu latach zwyciężyli w tym prestiżowym turnieju!

Uczniów do turnieju przygotowywał i opiekę sprawował Leszek Zajdel – dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu.