ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 26 kwietnia 2019 w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się Dzień Otwarty połączony ze Szkolnym Dniem Profilaktyki pod hasłem „Zdrowy start do nowej szkoły”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie gościliśmy ponad 250 uczniów klas III gimnazjum i VII, VIII szkół podstawowych. Dla tych, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Były to warsztaty kulinarne i konkursy promujące zdrowe odżywianie. Kolejna propozycja to zajęcia taneczno – ruchowe pod hasłem „Tanecznym krokiem do zdrowia”. Selfie ze zdrowiem, profesjonalne zdjęcia można było zrobić pod kierunkiem słuchaczy Studium Animatorów Kultury w Krośnie oraz w fotobudce.

 Dla licznej grupy zapaleńców w warsztatach szkolnych odbywały się zajęcia „Z mechaniką na ty”. Każdy z uczestników mógł także wykonać test predyspozycji zawodowej, który przeprowadzały panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Krosna i Miejsca Piastowego.
 W ramach Dnia Otwartego przeprowadzono po raz pierwszy MUNDURIADĘ o Puchar Starosty Krośnieńskiego. W rywalizacji wzięli udział uczniowie zainteresowani liceum ogólnokształcącym o kierunku mundurowym, którzy zmagali się w następujących konkurencjach: tor przeszkód, rzut granatem, strzelanie z karabinku pneumatycznego itp.
 Przeprowadzono również lekcję historii o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Patronie Naszej szkoły.
 Po zakończeniu części warsztatowej i sportowej zaprosiliśmy wszystkich uczestników na pokazy grupy wysokościowej Państwowej Straży Pożarnej z Krosna i grupy spadochronowej. Uczniowie Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami zadbali o poczęstunek, przygotowali dietetyczne przekąski, ciasteczka oraz pyszny żurek. Po tak ciekawie i intensywnie spędzonym dniu przyszedł czas na podsumowanie i wręczenie nagród.
 Nagrody wręczał Pan Andrzej Guzik – wicestarosta Krośnieński, który zachęcał uczniów do wstępowania w szeregi społeczności szkolnej oraz podziękował Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i młodzieży za zorganizowanie Dnia otwartego szkoły.
 Ponadto wyróżnieni uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali stypendium za wysokie wyniki w nauce otrzymali od Pana wicestarosty listy gratulacyjne.
 Wszyscy uczestnicy Dnia otwartego szkoły byli radośni i uśmiechnięci oraz wyrażali zadowolenie z przygotowanego programu.

Zdjęcia w galerii

 

Poniżej zdjęcia z fotobudki

oraz zdjęcia Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie