ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 W dniach 31 marca – 5 kwietnia 2019r. uczennice Zespołu Szkół w Iwoniczu pod opieką nauczycielek, Bożeny Zajdel i Katarzyny Marosz – Majewskiej, przebywały w łotewskim Daugavpils (Dyneburg) w ramach realizacji kolejnej wizyty międzynarodowej programu Erasmus+ „MobiliseYOUrself – studyingandworking in the EU”.
 W trakcie pobytu, Gabrysia, Weronika i Wiola zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpiecznego pobytu w szkole krajów zaangażowanych w projekt, czyli Niemiec, Belgii, Cypru, Łotwy, Grecji, Włoch i oczywiście Polski.

  Spotkanie w Daugavpils to jednak nie tylko czas na naukę, ale również znakomita okazja do poznania rówieśników z różnych części Europy oraz kultury i tradycji kraju goszczącego. W ciągu kilku wspólnych dni uczennice Zespołu Szkół w Iwoniczu wraz z kilkudziesięcioma uczestnikami wymiany zwiedziły nie tylko miasto gospodarzy, lecz także Rygę – stolicę Łotwy oraz miasteczko Aglona i wioskę Kraslava. Wzięły udział w licznych warsztatach i spotkaniach, m.in. warsztatach malarskich, pieczenia chleba czy gry na starych instrumentach muzycznych. Niezapomniane wrażenie zrobiła wizyta w Łotewskiej Bibliotece Narodowej w Rydze, gdzie oprócz podziwiania księgozbiorów, uczniowi uczestniczyli w warsztatach kaligrafii.
O ogromnej gościnności organizatorów świadczy wizyta całej grupy w Ratuszu Miejskim Daugavpils i spotkanie z władzami miasta.
Wizyta na Łotwie to już dwunasty wyjazd uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu w ramach realizacji projektów Erasmus+ w przeciągu ostatnich 5 lat – całkowicie finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Kończąc pobyt na Łotwie rozpoczynamy przygotowania do rewizyty europejskich przyjaciół, gdyż już w październiku Zespół Szkół w Iwoniczu będzie gospodarzem kolejnego spotkania projektowego.