ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Spektakl teatralny „Wyklęci” w reżyserii Tomasza Antoniego Żaka z pewnością na długo zostanie w pamięci członków Klubu Historycznego im. AK. W czwartkowy wieczór spędziliśmy z aktorami Teatru Nie Teraz z Tarnowa, którzy zaprezentowali sztukę poświęconą Żołnierzom Wyklętym – niezłomnym bohaterom zniewolonej Polski.


 W spektaklu wykorzystano fragmenty III cz. „Dziadów” A.Mickiewicza, „Wyzwolenia” S.Wyspiańskiego, „Dekalogu Polaka" Z.Kossak- Szczuckiej, wiersze patriotyczne oraz XIX wieczne pieśni religijne i patriotyczne.
 Niecodzienny charakter przedstawienia, gra świateł, autentyczność rekwizytów oraz bliski kontakt publiczności ze sceną pozwolił na bezpośredni, bardzo osobisty odbiór prezentowanych faktów z życia Danuty Siedzikównej i majora Zygmunta Szędzielorza „Łupaszki”. Klub Historyczny im. AK

 „I dasz ich wszystkich wygubić za młodu,
I pokolenie nasze zatracisz do końca?(…)” A. Mickiewicz