ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 13 marca 2019 r. uczniowie naszej mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z podróżnikiem- panem Dariuszem Rocheckim z grupy „Trzask”. Tym razem pan Dariusz „zabrał” nas w do krainy lodu, wody i ognia, czyli na Islandię, kraju leżącego w północno- zachodniej Europie na styku dwóch płyt tektonicznych: europejskiej i północnoamerykańskiej. Płyty te odsuwają się od siebie 2 cm rocznie co powoduje trzęsienia ziemi i powstają wulkany.

 W ciągu zaledwie 2 godzin lekcyjnych przemierzyliśmy lodowce, wulkany, wodospady, dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotowuje się rekina grenlandzkiego oraz poznaliśmy niesamowitą historię o Gullim - człowieku, który po zatonięciu statku przeżył w lodowatej wodzie sześć godzin. Dowiedzieliśmy się jak cenione owce i maskonur, czy też dlaczego latem na Islandii trudno jest zasnąć. W czasie spotkania w wielu z nas odezwała się żyłka podróżnika, czekamy na kolejne spotkania i niezwykłe opowieści.