ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 29 stycznia 2019 r. uczniowie klasy III TŻ, pod opieką p. Dominiki Jamrogi i p. Kseni Buczek, wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, zorganizowanych w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. Podczas spotkania zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież Ośrodka, który przypominał o mniejszościach zamieszkujących przed wojną tereny Podkarpacia oraz mieli okazję wysłuchać relacji o uratowaniu żydowskiej dziewczynki Hany Wais przez rodzinę Bronisławy Pliś.

 Szczególne wrażenie wywarło wystąpienie p. Luci Retman – ocalonej z holocaustu. Podzieliła się ona ze słuchaczami tragicznymi wspomnieniami z czasów II wojny światowej. Wielokrotnie powtarzała jak bardzo jest wdzięczna p. Pomorskiej - kobiecie, która ją uratowała. Pomimo tego, że p. Retman od wielu lat mieszka w Izraelu, jak sama przyznała, nadal czuje się związana z Polską. Od lat regularnie przyjeżdża do Polski by spotykać się z młodymi ludźmi i opowiadać im o holocauście.