Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Społeczność naszej szkoły przygotowała Szlachetną Paczkę 2018. Deklarację przystąpienia do akcji zgłosiliśmy do Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie - organizatora ogólnopolskiego przedsięwzięcia.
 Kiedy na stronie stowarzyszenia ukazała się lista potrzebujących pomocy, wybraliśmy Panią Zofię z okolic Jasła. Z wielką radością rozpoczęliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy, które zostały zapakowane do 9 dużych pudeł, opisane i przyozdobione przez nasze wolontariuszki, Joannę i Magdalenę z klasy III LO.
 Tak przygotowane prezenty zawieźliśmy do magazynu w Nowym Żmigrodzie, skąd w piątkowe popołudnie, 7 grudnia 2018 roku, trafiły do potrzebującej osoby.
Szkolne Koło Caritas – koordynator Szlachetnej Paczki w naszej szkole bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom za wsparcie człowieka w potrzebie , za pomoc i okazane serce.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POD-1169-601222), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
 Z Paczką do pani Zofii dotarliśmy w piątkowy wieczór. Kobieta była bardzo zaskoczona ilością otrzymanych paczek, a każde wnoszone pudełko wywoływało na jej twarzy coraz większy uśmiech. Z niedowierzaniem powtarzała: "o Boże, ile tu tego". Kiedy jej malutki pokoik wypełnił się pudłami, przystąpiliśmy do rozpakowywania prezentów. Każda rzecz, która znalazła się w Paczce, była bardzo trafiona. Seniorka najbardziej się ucieszyła z soków i... pantofli. Od razu odcięła metkę i je włożyła. Kuchenka elektryczna dokładnie taka, o jaka chodziło (ten sam sposób uruchomienia). Pościel, koce, ręczniki, artykuły chemiczne oraz żywność - w otrzymanej ilości starczy jej na długie miesiące.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
 Ze swojej strony serdecznie dziękuję za współpracę. Wasza postawa jest naprawdę szlachetna, bo zapewne ktoś zrezygnował z przysłowiowego batonika, by mieć swój mały udział w Paczce. Wszystkim życzę zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Uczniom samych bardzo dobrych ocen, a Nauczycielom i Pracownikom Szkoły cierpliwości :) i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
 Pani Zofia cały czas tylko powtarzała "dziękuję, dziękuję, co za dobrzy ludzie". Była bardzo wzruszona i wdzięczna za otrzymaną pomoc.