ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Społeczność naszej szkoły przygotowała Szlachetną Paczkę 2018. Deklarację przystąpienia do akcji zgłosiliśmy do Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie - organizatora ogólnopolskiego przedsięwzięcia.
 Kiedy na stronie stowarzyszenia ukazała się lista potrzebujących pomocy, wybraliśmy Panią Zofię z okolic Jasła. Z wielką radością rozpoczęliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy, które zostały zapakowane do 9 dużych pudeł, opisane i przyozdobione przez nasze wolontariuszki, Joannę i Magdalenę z klasy III LO.
 Tak przygotowane prezenty zawieźliśmy do magazynu w Nowym Żmigrodzie, skąd w piątkowe popołudnie, 7 grudnia 2018 roku, trafiły do potrzebującej osoby.
Szkolne Koło Caritas – koordynator Szlachetnej Paczki w naszej szkole bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom za wsparcie człowieka w potrzebie , za pomoc i okazane serce.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POD-1169-601222), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
 Z Paczką do pani Zofii dotarliśmy w piątkowy wieczór. Kobieta była bardzo zaskoczona ilością otrzymanych paczek, a każde wnoszone pudełko wywoływało na jej twarzy coraz większy uśmiech. Z niedowierzaniem powtarzała: "o Boże, ile tu tego". Kiedy jej malutki pokoik wypełnił się pudłami, przystąpiliśmy do rozpakowywania prezentów. Każda rzecz, która znalazła się w Paczce, była bardzo trafiona. Seniorka najbardziej się ucieszyła z soków i... pantofli. Od razu odcięła metkę i je włożyła. Kuchenka elektryczna dokładnie taka, o jaka chodziło (ten sam sposób uruchomienia). Pościel, koce, ręczniki, artykuły chemiczne oraz żywność - w otrzymanej ilości starczy jej na długie miesiące.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
 Ze swojej strony serdecznie dziękuję za współpracę. Wasza postawa jest naprawdę szlachetna, bo zapewne ktoś zrezygnował z przysłowiowego batonika, by mieć swój mały udział w Paczce. Wszystkim życzę zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Uczniom samych bardzo dobrych ocen, a Nauczycielom i Pracownikom Szkoły cierpliwości :) i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
 Pani Zofia cały czas tylko powtarzała "dziękuję, dziękuję, co za dobrzy ludzie". Była bardzo wzruszona i wdzięczna za otrzymaną pomoc.