ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Awansem piłkarzy ręcznych do półfinału wojewódzkiego zakończyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W zawodach, które odbyły się 26 listopada w Krośnie startowały najlepsze szkoły z powiatów: Krosno – grodzkiego (I LO Krosno), jasielskiego (ZST Jasło) oraz krośnieńskiego (ZS Iwonicz). W swoim pierwszym spotkaniu Nasi piłkarze ręczni rywalizowali z reprezentacją I LO Krosno. Mecz był bardzo wyrównany a żaden z zespołów nie potrafił uzyskać dwubramkowej przewagi. Decydująca była końcówka kiedy to nasz zespół nie wykorzystał kilku bardzo dobrych sytuacji bramkowych i przegrał spotkanie jedną bramką.

 Drugie spotkanie z mistrzem powiatu jasielskiego decydowało o tym kto zagra w półfinale wojewódzkim. W pierwszej połowie Nasz zespół grał bardzo źle w obronie oraz bardzo statycznie w ataku. Pozwoliło to przeciwnikowi prowadzić do przerwy dwoma bramkami. Sytuacja zmieniła się po przerwie kiedy to zaczęła funkcjonować gra w obronie i zespół z Jasła miał problemy ze zdobywaniem bramek. Świetnie bronił Dawid Mularz, który obronił trzy rzuty karne. W ataku ważne bramki rzucili Michał Szwast oraz Grzegorz Albrycht, którzy wzięli ciężar gry na siebie. W końcówce przeciwnik zaczął się niecierpliwić i popełniać błędy co pozwoliło na zdobycie kolejnych bramek i pewne zwycięstwo w całym spotkaniu.
Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu, tym razem w półfinale wojewódzkim.

Wyniki zawodów:

 • ST Jasło - I LO Krosno 7 : 8
 • I LO Krosno - ZS Iwonicz 8 : 7
 • ZS Iwonicz - ZST Jasło 13 : 9

Szkołę reprezentowali:

 • Dawid Mularz II TPS
 • Grzegorz Albrycht III Z
 • Michał Szwast III Z
 • Arkadiusz Marosz III Z
 • Artur Czernatowicz IV TPS
 • Szymon Szpetnar II TPS
 • Fabian Winnicki I LO
 • Piotr Dąbrowski II LO
 • Bartosz Sobiecki II TPS
 • Kacper Pelczar II Z
 • Kacper Prajsnar II LO
 • Szymon Pluciński I LO
 • Wojciech Gniady I TPS

 

Opiekun: Tomasz Staroń