ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 W słoneczne, wrześniowe popołudnie grupa młodzieży mieszkającej w internacie, pod opieką wychowawczyń, pani A. Rokity i pani M. Blicharczyk, wybrała się na spacer po okolicy. Wspólne wyjście miało nie tylko charakter integracyjny, ale przede wszystkim było okazją do poznania historii Iwonicza. Przewodnikiem była Pani A. Rokita pochodząca z Iwonicza, która wskazała i opowiedziała młodzieży o ważnych, wartych uwagi miejscach i obiektach.

Zabytkowym kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych, kamiennym klasycystycznym moście na Iwonce, zabytkowym parku, Pałacu Załuskich oraz o starym cmentarzu, na którym znajduje się grobowiec rodziny Załuskich, groby legionistów, powstańców, żołnierzy AK, ludzi zasłużonych dla Iwonicza. Na wycieczkowym szlaku nie zabrakło także Cmentarza Cholerycznego, gdzie pochowano 230 osób zmarłych na cholerę w latach 1831-1873 a także pomnika w Lesie Grabińskim upamiętniającego 72 osoby rozstrzelane przez hitlerowców w lipcu 1944 roku.
Odwiedzając lokalne miejsca pamięci, młodzież oddała hołd tym, którzy oddali życie walcząc o niepodległość Polski.