ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 W bardzo mroźny poranek, 30 listopada uczniowie I TMR/TPS odwiedzili gospodarstwo rolne państwa Urbanków w Korczynie. Gospodarstwo prowadzi produkcję rolną na powierzchni około 310 ha. Zajmuje się uprawą zbóż ozimych i jarych, kukurydzy, rzepaku ozimego oraz bobiku oraz reprodukcją materiału siewnego. Może poszczycić się dużymi osiągnięciami w hodowli bydła mlecznego rasy simentalskiej. Od lat prowadzi także sad jabłoniowy, sprzedając owoce i soki własnej produkcji. Wizytę u Urbanków zaczęliśmy od życzeń dla gospodarza, który w tym dniu obchodził swoje imieniny, życząc zdrowia i pomyślności oraz zawsze sprzyjającej pogody.

 Pan Andrzej (absolwent naszej szkoły) oprowadził nas po części gospodarstwa prezentując produkcję pasz dla zwierząt, a następnie pokazał park maszynowy, bogaty w nowoczesne pojazdy, maszyny i urządzenia rolnicze. Dziękujemy gospodarzowi za życzliwe przyjęcie, humorystyczne opowieści i poświęcenie czasu, którego w pracy rolnika zawsze brakuje. Będziemy pamiętać o wskazówkach i dobrych radach, które młodemu człowiekowi i początkującemu przedsiębiorcy na pewno się przydadzą. Dziękujemy także p.Teresie Mazurek, wychowawczyni p. Andrzeja za umówienie spotkania i miłe towarzystwo.

Klasa I TMR/TPS z wychowawczynią