ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 22 listopada uczniowie klas II, III i IV TMR/TPS gościli w fabryce Fiat Chrysler Automobiles w Tychach.
 Zajmuje ona 2,4 mln m² powierzchni, z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m². Jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. W zakładzie pracuje obecnie ok. 3 tysiące osób. Uczestnicy wycieczki zawodowej mieli okazję zapoznać się z linią technologiczną produkcji samochodów oraz automatyzacją pracy w zakładzie.

Poznali historię powstania fabryki, etapy jej rozwoju i osiągnięcia. Zgrzewanie karoserii samochodu w fabryce odbywa się tylko przy pomocy specjalistycznych robotów przemysłowych i trwa kilkanaście sekund. Montażem zajmują się wyspecjalizowani pracownicy a każdy z nich przydzieloną ma określoną role. Cały proces montażu jest wieloetapowy oraz bardzo skompilowany jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz zmaksymalizowania automatyzacji pracy trwa bardzo krótko. Obecnie zakład w Tychach produkuje dwa modelu grupy FCA - fiat 500 oraz lancia ypsilon.