ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Nasze polskie cmentarze, w listopadowe dni przypominają o przeszłości. Mogiłami wielkich, ale i zwykłych ludzi pisane są dzieje Ojczyzny. Marmurowe nagrobki, kamienne tablice i proste brzozowe krzyże, zmuszają do zastanowienia nad przeszłością i teraźniejszością, nad życiem, śmiercią i wiecznością. Są świadectwem ludzkiego istnienia, historii narodu, patriotyzmu, bohaterstwa, poświęcenia i godnego życia.
 „100 zniczy na stulecie Odzyskania Niepodległości” to hasło akcji, którą zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu, aby upamiętnić lokalnych bohaterów i budowniczych niepodległej Polski.

 Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem naszej szkolnej społeczności. Zebrane znicze, wolontariusze i członkowie Klubu Historycznego im. AK wraz z p. M. Blicharczyk, p. A. Gościńską i p. T. Mazurek zapalili na iwonickich cmentarzach i tutejszych miejscach pamięci. Czwartkowe wyjście było także okazją do rozmów z mieszkańcami Iwonicza, którzy pomagali młodzieży odnaleźć groby i opowiadali o ludziach spoczywających na lokalnych nekropoliach.

Wspominamy Ich, aby uczyć się Patriotyzmu, Wiary, Pracy, Męstwa, Poświęcenia, Pokory, Wolności i Niepodległości… 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję - Klub Historyczny im. AK i Szkolny Klub Wolontariusza