ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 11 listopada ma w tym roku wymiar szczególny – obchodzimy bowiem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju odbywają się liczne uroczystości i apele, które upamiętniają polską drogę do niepodległości. Nasza szkoła oddała hołd polskim bohaterom w dniu 9 listopada, w trakcie uroczystej akademii zorganizowanej przez klasę II LO pod opieką wychowawcy pani Bożeny Zajdel oraz pani Urszuli Haduch. Włączając się w akcję zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej”, o godz. 11:11 cała społeczność szkolna zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

Akademię uświetnił pokaz poloneza przygotowany przez mieszkańców internatu pod okiem pani Katarzyny Gładysz, a także występy wokalne uczniów naszej szkoły: Aliny Duszczyńskiej i Pauliny Kamińskiej (kl. III TŻ) oraz Dawida Kuczwara (kl. I TŻ).
 W czasie programu artystycznego przybliżone zostały najważniejsze wydarzenia prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nasi narodowi bohaterowie. Będziemy także pamiętać wspomniane słowa papieża Jana Pawła II, który w 1983 roku na Okęciu mówił:

”Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”.

Na zakończenie, licznie zebrana publiczność przyłączyła się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.