ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W dniu 18.10.2018 grupa maturzystów z naszej szkoły uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Maturzyści uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu Obrazu Jasnogórskiego o godzinie 600 i Mszy Świętej zaraz po odsłonięciu. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Michał Bester, katecheta w ZS w Iwoniczu. Dla wielu maturzystów była to pierwsza okazja żeby być bardzo blisko obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, gdyż nasza grupa została wpuszczona za kratę, co jest sporym wyróżnieniem. Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Następnie zwiedzaliśmy klasztor z przewodnikiem, dzięki czemu poznaliśmy historię Sanktuarium. Ostatnim punktem realizowanym na Jasnej Górze była konferencja o życiowych wyborach, która przypomniała o potrzebie słuchania Boga w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.
 Po wspólnym obiedzie w Domu Pielgrzyma, udaliśmy się do Krakowa, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i świętej siostry Faustyny. Pielgrzymka maturzystów to ważne wydarzenie dla każdego uczestnika, dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć.