ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 16-osobowa grupa uczniów z klas II i III LO naszej szkoły brała udział w obozie taktyczno-wojskowym prowadzonym przez instruktorów firmy KADET. Program szkolenia obejmował m.in. teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu podstawowych technik linowych, taktyki specjalnej w terenie zurbanizowanym z elementami technik antyterrorystycznych, sposobu organizacji i funkcjonowania wojska i policji, działania pojedynczego żołnierza w składzie drużyny.

 Na obozie uczniowie ćwiczyli techniki linowe na ściance, zjazdy linowe z mostu zbudowanego sześć metrów nad potokiem Olszanką. Ćwiczenia wysokościowe obejmowały również zjazd głową w dół oraz z partnerem przypiętym do siebie. Na zajęciach z taktyki specjalnej wojska i Policji uczniowie ćwiczyli strzelanie z ASG oraz paintball. Na zajęciach nocnych budowali obozowisko w lesie oraz rozpalali ognisko bez użycia zapałek, zapalniczki.
Zadaniami specjalnymi było m.in. nocne rozpoznawanie terenu i przejmowanie wartownika oraz transport rannego rzeką pod ogniem nieprzyjaciela.
Pełne emocji i nowych doświadczeń trzy dni obozu szybko minęły . Uczniowie pokonywali własne bariery i umacniali się w przekonaniu, że mogą jeszcze więcej. Był strach i panika przed zadaniem, ale także radość i satysfakcja po jego wykonaniu.
Na zakończenie obozu uczniowie otrzymali certyfikaty, które mogą mieć w przyszłości wpływ na wynik rekrutacji do służb mundurowych.
Opiekę nad młodzieżą w czasie szkolenia sprawowali nauczyciele: Elżbieta Zajdel, Paweł Kowalski i Robert Gorzynik.

Zdjęcia w galerii