ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
  17 października klasa II LO pod opieką p.Agnieszki Gościńskiej i p.Marka Rygla miała okazję uczestniczyć w patriotycznej uroczystości poświęconej 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości połączonej z zapowiedzią zbliżającego się Jubileuszu 100 rocznicy utworzenia Policji Państwowej. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Łękach Strzyżowskich.
 Celem uroczystości było upamiętnienie posterunkowego Andrzeja Piękosia zamordowanego przez NKWD wiosną 1940 r. Policjant pochodził z Łęk Strzyżowkich i w 1939 r. trafił do niewoli sowieckiej, skąd nie powrócił. Nie jest znane miejsce jego pochówku. Nazwisko posterunkowego znajduje się na tzw. „Ukraińskiej liście katyńskiej”.

 Na spotkanie przybyli: rodzina zamordowanego policjanta, Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła, duszpasterz krośnieńskich policjantów ks. Prałat Kazimierz Kaczor, wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, radni gminy, policjanci, przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej w mundurach policyjnych z okresu II RP, młodzież, nauczyciele oraz mieszkańcy.
 Zebrani wysłuchali patriotycznej akademii przygotowanej przez dzieci ze szkoły podstawowej. Zapoznali się z historią życia Andrzeja Piękosia, którą przybliżył st. asp. Paweł Buczyński z krośnieńskiej komendy oraz uczestniczyli w wykładzie dotyczącym zbrodni katyńskiej. Na koniec uroczystości zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem i Dębem Pamięci poświęconym pamięci zamordowanego policjanta.
 W korytarzu szkolnym organizatorzy zaprezentowali także wystawę okolicznościową poświęconą działalności policji w okresie II RP.

- Klub Historyczny im. Armii Krajowej