ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 W dniach 6 do 7 października 2018 r. na terenach Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się XIII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz Podkarpackie Święto Winobrania połączone z II Ogólnopolską Wystawą Królików. Jesienna Giełda Ogrodnicza to cykliczna plenerowa impreza promocyjno-handlowa, która niezmiennie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników i rolników, instytucji okołorolniczych i przedsiębiorców branży rolno-spożywczej.

Podczas wydarzenia odbyły się pokazy, konkursy, kiermasze materiału szkółkarskiego, krzewów winorośli, nasion i kwiatów, a także konferencja pt. „Ekonomiczno-organizacyjne aspekty hodowli żywca króliczego”. Prezentowały się także stowarzyszenia winiarskie działające na Podkarpaciu, przetwórcy owoców i warzyw, hodowcy królików, producenci maszyn i urządzeń ogrodniczych. Podsumowano konkursy na ”Najpiękniejszą kompozycję florystyczną z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości”, „Najlepszy produkt podkarpacki z mięsa króliczego” oraz „Agroliga 2018”.Na wielu stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich można było degustować różne produkty regionalne i tradycyjne. W tym roku wystawy odwiedziło blisko 30 tys. zwiedzających.
W wydarzeniu tym wzięła udział także nasza szkoła, przedstawiając na przygotowanym stanowisku ofertę edukacyjną. Uczennice klasy III TŻ i UG Diana i Monika swoimi umiejętnościami carvingu przyciągały wielu zainteresowanych . Udział w Jesiennej Giełdzie Ogrodniczej w Boguchwale stał się okazją do szerszego zaprezentowania szkoły.