ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 W dniach 9-11 maja 2018 r. 16-osobowa grupa uczniów z klas I i II LO brała udział w obozie taktyczno-wojskowym prowadzonym przez instruktorów firmy KADET . Program szkolenia obejmował m.in. teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu podstawowych technik linowych, taktyki specjalnej w terenie zurbanizowanym z elementami technik antyterrorystycznych, sposobu organizacji i funkcjonowania wojska i policji, działania pojedynczego żołnierza w składzie drużyny.
Każdy dzień rozpoczynał się poranną rozgrzewką, następnie uczniowie podzieleni na dwa plutony szkoleniowe rozchodzili się na zajęcia, które trwały do późnych godzin nocnych.

 Na obozie uczniowie ćwiczyli techniki linowe na ściance, zjazdy linowe z mostu zbudowanego sześć metrów nad potokiem Olszanką. Ćwiczenia wysokościowe obejmowały również zjazd głową w dół oraz z partnerem przypiętym do siebie. Na zajęciach z taktyki specjalnej wojska i Policji uczniowie ćwiczyli strzelanie z ASG oraz paintball. Na zajęciach nocnych budowali obozowisko w lesie oraz rozpalali ognisko bez użycia zapałek, zapalniczki.
Zadaniami specjalnymi było m.in. nocne rozpoznawanie terenu i przejmowanie wartownika oraz transport rannego rzeką pod ogniem nieprzyjaciela.
Pełne emocji i nowych doświadczeń trzy dni obozu szybko minęły . Uczniowie pokonywali własne bariery i umacniali się w przekonaniu, że mogą jeszcze więcej. Był strach i panika przed zadaniem, ale także radość i satysfakcja po jego wykonaniu.
Na zakończenie obozu uczniowie otrzymali certyfikaty, które mogą mieć w przyszłości wpływ na wynik rekrutacji do służb mundurowych.
Opiekę nad młodzieżą w czasie szkolenia sprawowali nauczyciele: Elżbieta Zajdel, Paweł Kowalski i Robert Gorzynik.

Zdjęcia w galerii