ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Od 29.11.2017r. nasze szkolne piłkarki ręczne walczyły w zawodach w ramach Licealiady. Pierwsze zawody odbyły się w Krośnie. Były to zawody rejonowe. Reprezentacja naszej szkoły występowała w następującym składzie: Natalia Zbozień (III LO), Iza Augustyn (III LO), Anita Sobiecka (III LO), Ola Wiernusz (III TŻ), Karolina Teleżyńska (II TŻ), Małgorzata Hajduk (II TŻ), Ola Tkacz (II LO), Ewelina Dżugan (II LO), Karina Hawrot (I LO), Katarzyna Matyszczak (I LO), Kamila Mularz (I TŻ) . Opiekunem drużyny był pan Robert Gorzynik.

 W zawodach udział wzięły trzy drużyny. Grano systemem „każdy z każdym”.
 Dziewczęta naszej szkoły spisały się bardzo dobrze. Po pewnie wygranym meczu z drużyną z Jasła (16: 7), dziewczyny grały mecz o pierwsze miejsce z ZSP nr 1 w Krośnie. Ogromne emocje, prowadzimy do przerwy 4: 2. Po przerwie lepiej zagrały dziewczyny z Krosna i to one wygrały minimalnie 6 : 5.
Mimo porażki duże słowa uznania należą się dziewczętom. Zajmujemy II miejsce i uzyskujemy awans do Półfinału Wojewódzkiego. Dwa tygodnie później, również w Krośnie rozgrywaliśmy zawody w Półfinale Wojewódzkim.
 Nasza drużyna wystąpiła w tym turnieju w takim samym składzie. Dziewczyny spisały się świetnie. Po wysokiej wygranej w pierwszym meczu z drużyną z Sanoka (14: 7), nadszedł mecz z dziewczętami z Brzozowa. Kapitalna I połowa – wygrywamy 5 : 1. W drugiej połowie rywalki doprowadziły do remisu 6 : 6, jednak ostatecznie to my wygrywamy 8 : 7. Dziewczęta pokazały ogromny charakter i wolę walki, dzięki czemu odniosły sukces - zapewniony awans do turnieju barażowego. Turniej barażowy odbył się 17.01.2018r. w Rzeszowie.
 W pierwszym meczu z drużyną z Jarosławia cały czas trwała wyrównana walka. W końcówce spotkania więcej opanowania wykazały przeciwniczki i to one wygrały mecz 9 : 6. W drugim meczu nasze dziewczęta zagrały bardzo dobrze od początku do końca i pewnie pokonały drużynę z Mielca 9 : 5.
 W meczu z głównym faworytem – drużyną z Rzeszowa – dziewczęta prowadziły wyrównaną walkę w pierwszej połowie. W drugiej połowie zespół z Rzeszowa pokazał swoją wartość i wygrał z nami 15 : 8.

Wyniki:

  • Iwonicz – Jarosław 6 : 9
  • Iwonicz – Mielec 9 : 5
  • Iwonicz – Rzeszów 8 : 15

Ostatecznie drużyna naszej szkoły zajęła 3 miejsce w turnieju barażowym, a co za tym idzie 6 miejsce w województwie.

Za ten turniej a także poprzednie zawody należą się dziewczynom wielkie słowa uznania i wielkie podziękowania.